pic-128798-1493718410

قاتل سعید کریمیان کیست؟

نه‌تنها این منابع از دست رفته بلکه او با طلبکاران خطرناکی نیز روبه‌رو شده بود. برخی از بازیگرانی هم که طی یک سال اخیر از شبکه جم جدا شده‌‎اند از بحران مالی این شبکه در طول سال اخیر خبر داده بودند.
قاتل سعید کریمیان کیست؟اتاق خبر ۲۴: 

پایگاه آمریکایی المانیتور (Almonitor) در گزارشی تحت عنوان “چه کسی مجری تلویزیونی ایرانی را در استانبول کشت؟” به قتل سعید کریمیان پرداخته است.

در این گزارش آمده است:

«سعید کریمیان، مالک شبکه ماهواره ای جم تی وی که برنامه های تلویزیونی غربی را برای ایرانیان پخش می کند، در استانبول به قتل رسیده است. دو مرد ماسک دار سوار بر یک ماشین جیپ در یکی از مناطق بالای شهر استانبول با کریمیان و شریک تجاری کویتی او روبرو شده و ۲۷ گلوله به کریمیان شلیک می کنند و او در همان صحنه کشته می شود. سه گلوله نیز به شریک تجاری او شلیک می شود و پس از آن در بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود در ۳۰ آوریل عنوان کرد: “این حادثه از طریق کانال دیپلماتیک پیگیری شده و به صورت رسمی از دولت ترکیه خواسته ایم که سریعا ما را در جریان نتایج تحقیقاتشان قرار دهند.”

تحقیقات اولیه پلیس استانبول حاکی از آن است که قتل سعید کریمیان مربوط به اختلافات مالی بوده است. برخی از رسانه های ایران نیز از بحران مالی شبکه جم خبر داده و نوشتند: “گفته می‌شود کریمیان که شبکه جم را با حمایت مالی غیرمداوم راه‌اندازی کرد، عمده منابع مالی که برای راه‌اندازی این شبکه در اختیارش قرار گرفته بود را در ترکیه سرمایه‌گذاری کرده بود. اما نه‌تنها این منابع از دست رفته بلکه او با طلبکاران خطرناکی نیز روبه‌رو شده بود. برخی از بازیگرانی هم که طی یک سال اخیر از شبکه جم جدا شده‌‎اند از بحران مالی این شبکه در طول سال اخیر خبر داده بودند.”

خبرگزاری فارس با تیتر “سعید کریمیان؛ مدیری با هزار و یک مخالف/ از آزار جنسی زنان تا بیگاری کشیدن از کارمندان” گزارشی در رابطه با مرگ وی منتشر کرده است و ضمن انتشار تصویری از کریمیان در کنار مریم رجوی رهبر سازمان مجاهدین خلق [منافقین] از ارتباط او با این سازمان سخن به میان آورده است.
پایگاه مشرق نیز ضمن انتشار گزارشی درباره کریمیان عنوان کرده است که پدر او نیز از اعضای سازمان مجاهدین بوده و به همین خاطر در اواخر جنگ ۸ ساله ایران و عراق و نزدیک عملیات مرصاد به همراه خانواده اش به پادگان اشرف انتقال یافتند و اولین تجربه رسانه ای او نیز از طریق سازمان مجاهدین صورت گرفته است.

مسئولان شبکه جم تی وی در بیانیه خود پس از مرگ کریمیان عنوان کرده اند که این شبکه ۳ روز سوگوار خواهد بود و پس از آن به برنامه های عادی خود ادامه خواهد داد.»

منبع: نسیم ناز
به کانال تلگرام ما بپیوندید:
https://t.me/sargarmshim_web

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

294489_745 (1)

حمید صفت، خواننده رپ به قتل ناپدری‌اش اعتراف کرد/ برادرم از آمریکا گفت ناپدری‌ام مادرم را اذیت کرده‌است

خواننده رپی که بعد از ظهر امروز (شنبه) به اتهام قتل ناپدری‌ خود بازداشت شده ...