tired-e1466694894249-768x576

برای افزایش جذابیت در روابط و تعاملات از این اشتباهات دوری کنید!

طبق گفته ی دانشمندان ویژگی های مشخصی وجود دارد که از جذابیت شما کم می کند. نوع نگرش, زبان بدن و رفتار کاری نقش مهمی در درک دیگران از شما دارد.
در اینجا به بررسی ۸ ویژگی که سبب کاهش جذابیت در افراد می شود میپردازیم:

۱) بد جنسی

در سال ۲۰۱۴ گروه داوطلبی از افراد گردآوری شدند تا به تصاویر مختلف از مردم امتیاز دهند. چهره ی افراد در تصاویر حالت خنثی داشته و هیچ حسی را منتقل نمی کرد. گرچه صورت حالت حنثی و بی تفاوتی داشت اما در زیر هر تصویر توصیفی نوشته شده بود. محققین دریافتند افرادی که به عنوان شخص بدجنس توصیف شده بودند جذابیت کمتری برای این داوطلبین داشتند.

۲) استرس

طبق تحقیقات انجام شده کسانی که سطح کورتیزول در بدن آنها بیشتر است از نظر آقایان جذابیت کمتری دارند. سطح بالای این هورمون می تواند موجب خستگی, کمردرد, کاهش میل جنسی, آکنه, بی خوابی و زودرنجی شود.

۳) حرکات انقباضی بدن

مطالعات نشان داده است که زبان بدن در شرایطی برای دیگران جالب نیست. دست به سینه بودن و یا قوز کردن شانه ها و دیگر حرکات انقباضی در هنگام صحبت کردن برای دیگران جذاب و خوشایند نیست.

۴) دروغ

دروغ یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند از جذابیت شما کم کند. محققین دریافته اند که حتی کوچکترین دروغ می تواند مردم را از شما دور کند. بهتر است با این حقیقت مواجه شوید که: هیچکس واقعا نمی خواهد که با یک دروغگو دوست باشد.

۵) تنبلی

رفتار کاری شما فقط برای کارفرما مهم نیست. جالب است بدانید که محققین دانشگاه ویسکانسین آمریکا دریافتند که افراد تنبل به نظر دیگران کسل کننده هستند که این ویژگی باعث جذابیت کمتر در آنها می شود.

۶) کم خوابی

اگر شما در زندگی روزمره خود از خواب کافی برخوردار نیستید در حق جسم خود ظلم می کنید. طبق یافته های دانشمندان سوئدی افرادی که زمان کمتری را در روز به خواب اختصاص می دهند, افراد جذابی نیستند زیرا کم خوابی موجب: اختلالات حافظه و تفکر, سردرگمی, پارانویا و تغییرات رفتاری می شود.

۷) عدم حس شوخ طبعی

طبق یافته های روانشناسان دانشگاه اولستر اگر شما نمی توانید حتی خودتان را بخندانید برا دیگران جذاب نیستید. فرقی نمی کند که مرد یا زن باشید, حس شوخ طبعی می تواند شما را در نظر دیگران جذاب تر کند.

۸) بوی یکسان

محققین دانششگاه مکزیک متوجه شده اند افرادی که بوی مشابهی دارند جذب یکدیگر نمی شوند زیرا به صورت ناخودآگاه فکر می کنند که به آن شخص وابسته هستند.
نسیم ناز
به کانال تلگرام ما بپیوندید:
https://t.me/sargarmshim_web

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

1

در هنگام عبور از دست‌انداز، پدال ترمز را نگه ندارید

به‌طور طبیعی راننده‌ها در زمان مواجهه با دست‌اندازهای خیابان و به‌ویژه سرعت‌گیرها اقدام به ترمز ...