روزهای گرم از راه رسیده و دمای هوا به ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد و یا حتی بیشتر هم می رسد که این موضوع باعث می شود رطوبت و گرمای هوا روی شانه هایمان سنگینی کند.

به همین جهت بسیاری از مردم دنبال راهی برای خنک شدن و خلاصی از این گرمای بی امان هستند؛ یکی از مسائلی که با گرم شدن هوا مطرح می شود تغذیه است و اینکه چه بخوریم و چه نخوریم؟ فرقی نمی کند هوا گرم باشد یا سرد زیرا بدن انسان همیشه تلاش می کند دمای خود را در ۳۰ درجه تنظیم و نگه دارد زیرا وقتی هوا گرم می شود بدن به وسیله سیستم تعریق، خود را خنک نگه می دارد.

معمولا زمانی که هوا خیلی گرم است میل و اشتها به غذا کاهش می یابد اما در هر حال باید اصول تغذیه صحیح را رعایت کرد.

با ما باشید تا مروری بر نحوه تغذیه صحیح در گرمای بی امان تابستان داشته باشیم.

آش آبغوره

مواد لازم

۳ عدد پیاز متوسط

یک کیلوگرم سبزی آش

یک پیمانه بلغور گندم

یک پیمانه عدس

یک پیمانه لوبیا چشم بلبلی

یک پیمانه برنج

۲ پیمانه آب مرغ یا آب گوشت

۴ پیمانه آب جوشیده

۲ پیمانه آبغوره

نصف پیمانه غوره

۲ قاشق سوپ خوری پودر نعنای خشک شده

نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه

۴ قاشق سوپ خوری روغن مایع سرخ کردنی

طرز تهیه

۱. همه حبوبات را به طور جداگانه از چند ساعت قبل در آب خیس کنید؛ سبزی آش که شامل تره، جعفری، گشنیز، برگ چغندر یا اسفناج است را بشویید و پس از خشک شدن خرد کنید.

۲. پیازها را به صورت خلالی خرد کنید و سپس داخل قابلمه بزرگی حاوی مقداری روغن تفت دهید تا طلایی رنگ شود سپس مقداری از پیاز داغ را بردارید و برای تزئین روی آش کنار بگذارید و ۲ قاشق سوپ خوری پودر نعنا خشک را به پیاز داغ اضافه کنید و کمی تفت دهید.

۳. آب مرغ یا آب گوشت را به مخلوط پیاز داغ اضافه و حرارت گاز را کمی زیادتر کنید تا آب مرغ یا گوشت به جوش آید.

۴. با توجه به اینکه بلغور گندم در مقایسه با دیگر حبوبات موجود دیرتر می پزد، ابتدا بلغور گندم را به مواد داخل قابلمه بیفزایید و بگذارید حدود یک ربع بجوشد، پس از آن لوبیا چشم بلبلی و عدسی را به طور همزمان اضافه و شعله اجاق گاز را کم کنید و بگذارید تا حبوبات نیم پز شوند؛ در مرحله بعد برنج را اضافه کنید و هرازگاهی مواد داخل آش را هم بزنید تا آش ته نگیرد، در صورت نیاز می توانید مقداری آب جوشیده نیز به مواد بیفزایید پس از آنکه مطمئن شدید حبوبات کاملا پخته اند، سبزی آش را اضافه کنید.

۵. در این مرحله نوبت به اضافه کردن سبزی خردشده آش است پس از اضافه کردن سبزی، دوباره در قابلمه را بگذارید تا سبزی پخته شده و آش کاملا جا بیفتد.

۶. در پایان آبغوره و درصورت دلخواه غوره را هم به آش اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه بجوشد پس از طی این مدت، آش را در ظرف مخصوص کشیده و با پیاز و نعنا داغ و در صورت دلخواه حبوبات پخته شده آش تزئین کنید.