1271650_358

بیشترین رای مجلس به کدام وزرا تعلق گرفت؟/ ظریف در رتبه چهارم/ رکورد طیب‌نیا نشکست

پیرو رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حائز بیشترین آرای موافق شد. آرای موافقت با تصدی وی بر وزارت دفاع ۲۶۱ رای بود.

پس از امیر حاتمی، سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کسب ۲۵۳ رای موافق در رتبه دوم قرار دارد و پس از وی نیز عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور نیز با اخذ ۲۵۰ رای موافق در رتبه سوم قرار دارد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با ۲۳۶ رای موافق در رتبه چهارم رای اعتماد نمایندگان مجلس قرار گرفت.

در سال ۹۲ هنگام تشکیل کابینه یازدهم،  علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ۲۷۴ رای کسب کرد و رکورد اخذ آرای موافق را در تاریخ جمهوری اسلامی شکست؛ که با احتساب آرای امروز نمایندگان به وزرا رکورد طیب نیا کماکان دست نخورده باقی ماند.

همچنین در جریان رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی، از میان وزرایی که موفق به اخذ رای اعتماد نمایندگان شدند محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ۱۵۲ رای موافق، کمترین آرای موافق را اخذ کرد.

حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو با ۱۳۳ رای موافق نتوانست برای تصدی وزرات نیرو از مجلس رای اعتماد بگیرد. تعداد آرای ماخوذه  در جلسه رای اعتماد امروز ۲۸۸ رای بود. با توجه به ضرورت دریافت «نصف + یک آرا ماخوذه»، بیطرف باید حداقل ۱۴۵ رای دریافت می کرد اما ۱۲ رای کسر داشت.

محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی آموزش  و پرورش کابینه یازدهم با یک رای کمتر، از راهیابی به کابینه یازدهم بازماند.

بیشترین آرای ممتنع با ۲۳ رای به بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی و علیرضا آوایی وزیر دادگستری تعلق دارد.

ورود به کانال تلگرام نسیم ناز ( کلیک کنید )

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

روزنامه+سیاسی

از هشدار روحانی تا اعتراف نایک/ پیشخوان

پیرو رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم، امیر حاتمی وزیر ...